Buduj swoją markę, edukuj swoją społeczność, sprzedawaj swoje produkty!

Poznaj naszą redakcję!

Stomatolog – czym zajmuje się dentysta?

Nicole Kamińska 2019-05-28 0 komentarzy
Stomatolog – czym zajmuje się dentysta?

Czym tak naprawdę zajmuje się dentysta? Każdy powinien wiedzieć, że stomatolodzy zajmują się nie tylko leczeniem zębów, ale też chorobami związanymi z zębami i szeroko pojętą profilaktyką. Odwiedzając meritum.lodz.pl, można dowiedzieć się, że stomatolog z Łodzi specjalizuje się, m.in. w:

  1. Stomatologii estetycznej, w której skład wchodzą takie zabiegi jak wybielanie zębów, zakładanie licówek porcelanowych i kompozytowych, a także korekta kształtu zębów.
  2. Ortodoncji, w tym także w zakładaniu stałych aparatów ortodontycznych.
  3. Protetyce – to m.in. zmiana kształtu, koloru i ustawienia zębów, odtwarzanie utraconych zębów, a także wykonywanie mostów i wszczepianie implantów.
  4. Leczeniu kanałowym pod mikroskopem – dzięki mikroskopowi stomatolog potrafi bardzo dokładnie ocenić liczbę kanałów oraz ich dokładną lokalizację. To z kolei pozwala na precyzyjne i niezwykle skuteczne leczenie kanałowe zębów.
  5. Leczeniu zębów u dzieci – polegające na wypełnianiu zębów światłoutwardzalnymi plombami kolorowymi, leczeniu zębów bez bólu i bez borowania, a także lakowaniu bruzd i zagłębień. To także zastosowanie zabiegów fluoryzacji zarówno egzogennej, jak i endogennej.

Bardzo ważne jest, aby dzieci nie bały się wizyt u stomatologa. Dlatego też warto zaprowadzić dzieci na pierwszą wizytę do gabinetu stomatologicznego już w wieku 2 lat. Najlepiej, żeby był to dentysta dziecięcy. Taki stomatolog jest cierpliwy i ma bardzo dobre podejście do dzieci. Trzeba też uczyć pacjentów codziennej higieny jamy ustnej, tzn. zęby należy szczotkować przynajmniej 2 razy dziennie. Trzeba też 2 razy do roku odwiedzać stomatologa na przegląd uzębienia. W razie stwierdzenia jakichkolwiek ubytków, najlepiej wdrożyć natychmiastowe leczenie.

Skomentuj wpis