Buduj swoją markę, edukuj swoją społeczność, sprzedawaj swoje produkty!

Poznaj naszą redakcję!

Jak stworzyć fanpage na facebooku?

Mateusz Dudek 2018-12-16 0 komentarzy
Wpis

1. Podjęcie decyzji

Tworzenie fanpage na Facebooku jest naprawdę proste, jednak zanim się to zrobi, należy jeszcze raz przemyśleć sens takiego kroku. Czy na tym portalu społecznościowym znajduje się grupa docelowa firmy, za której komunikację i promocję się odpowiada? Wbrew pozorom nie wszyscy korzystają z Facebooka. Być może lepszym wyborem jest inny portal społecznościowy, choć, umówmy się, w kreatywny sposób można zaprezentować każdą branżę, również na lokalnym rynku.

2. Przygotowanie treści

Założenie fanpage jest darmowe i trwa chwilę, ale aby wystartować z odpowiedniego pułapu, warto przygotować kilka podstawowych treści – jak nazwa strony fanowskiej, logo, zdjęcie w tle, informacje na temat działalności czy dane kontaktowe.

3. Założenie strony

Prawo do założenia fanpage (i to niejednego) ma każdy użytkownik portalu Facebook. Wystarczy kliknąć w przycisk „utwórz stronę” po zalogowaniu się na swoje konto i przejść krótką procedurę. Już na tym etapie może pomóc doświadczona i kreatywna firma e-kjstudio.pl, która specjalizuje się w tworzeniu firmowych profili i regularnym prowadzeniu komunikacji za pomocą odpowiednio dobranej treści. Dzięki jej wsparciu można znacznie poszerzyć grono odbiorców produktów lub usług, a także poprawić wizerunek w oczach grupy docelowej.

Współczesny biznes w Internecie wręcz opiera się o posty, zdjęcia i filmy publikowane w mediach społecznościowych. Facebook należy do ścisłego grona najważniejszych serwisów social media, co warto wykorzystać, zakładając własny fanpage i regularnie urozmaicając go wartościowymi wpisami.

Skomentuj wpis