Buduj swoją markę, edukuj swoją społeczność, sprzedawaj swoje produkty!

Poznaj naszą redakcję!

Czym jest metoda Colin Rose?

Artur Szewczyk 2019-05-31 0 komentarzy
Czym jest metoda Colin Rose?

Najwyższa  pora poszukać odpowiedzi na przywołane wyżej pytania. A zatem, do dzieła! Od czego zacznie się niniejsza opowieść? Od początku, a dokładniej mówiąc, od przedstawienia osoby, którą z powodzeniem uznać można za „ojca” wspomnianej techniki nauczania.

Colin Rose to znany brytyjski psycholog. Udało mu się znaleźć praktyczne zastosowanie dla teoretycznych założeń odnośnie inteligencji i pracy ludzkiego mózgu. Zaimplementował je na grunt edukacji, z bardzo dobrym skutkiem. Udowodnił, że nauka nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem czy żmudnym, monotonnym i – niestety – szalenie nudnym zajęciem. Może być natomiast wspaniałą zabawą. Dzieci nabywają umiejętności językowe bez większego trudu. Patrzą na otaczające ich przedmioty, słuchają codziennych rozmów, a słowa pojawiają się same, jakby mimochodem. Dlaczego więc nagle. gdy dorastają, przyswojenie angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego etc. nastręcza im tylu problemów? Bo zapominają, jak było kiedyś. Zamiast patrzeć, słuchać, doświadczać i obcować z językiem, skupiają się na odtwarzaniu schematów wyniesionych z „tradycyjnej” szkoły: „wkuwaniu” słówek i reguł gramatycznych.

Czym jest zatem metoda Colin Rose? To powrót do czasów dzieciństwa, przyswajanie wiedzy poprzez zabawę zgodną z indywidualnymi predyspozycjami, odkrywanie swojego talentu i mocnych stron, a co za tym idzie, poznawanie siebie i swojego umysłu.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż szkoła językowa Nowoczesny Angielski z siedzibą w Poznaniu naucza angielskiego w oparciu o opisaną wyżej technikę. Placówka organizuje również zajęcia na terenie Elbląga, Malborka i Tczewa.

Skomentuj wpis